top of page

KDO JSME? CO UMÍME?

Zabýváme se opravou automatických převodovek ale i kompletním servisem vašeho vozu. Před 17 ti lety jsme se začali zabývat automatickými převodovkami a začali je i opravovat. Začátky nebyly jednoduché, tím myslíme přístup k technických datům, přípravkům, držákům převodovek, atd…..

PROČ MĚNIT OLEJ V PŘEVODOVCE?

Nejčastější příčinou poruchy automatické převodovky je opotřebovaný olej. Olej by se měl měnit maximálně každých 60,000 najetých kilometrů. To však ale není pravidlem, vždy záleží na jízdní zátěži automatických převodovek, jestli je to režim město, studené starty, popojíždění, či jízda na dálnici. Jsou i zákazníci, kteří díky svému rally režimu jízdy spálí olej, někdy i lamely či planetová kola po mnohem kratší době. Zde v tomto režimu doporučujeme max 10.000km což je po každé výměně motorového oleje u naftového motoru. Prodloužené intervaly , tzv Long Life na 25.000-30.000km v žádným případě nedoporučujeme.

Kdy olej měnit?

Jakýkoliv olej ztrácí časem a používáním své vlastnosti, stává se opotřebovaným a nevhodným pro další používání. Když nastane opotřebení oleje, je třeba ho vyměnit, protože už neslouží tak jak by měl. Olej v motoru je měněný v pravidelných intervalech a uživatelé motorových vozidel se nad tímto faktem vůbec nepozastavují. Na rozdíl od toho, výměna oleje v automatické převodovce stále vyvolává značné diskuse a polemiky. Nicméně při bližším pohledu na konstrukci automatické převodovky vidíme, že je nesrovnatelně více citlivější na kvalitu a čistotu oleje než motor. Olej v automatické převodovce hraje důležitou roli na její funkčnost.

proplach automatické převodovky S Tronic
Proplach automatické převodovky
bottom of page